Policie ČR – pomáhat, chránit a dělat radost

V polovině května představila jihomoravská policie s velkou slávou na půl roku zapůjčený sportovní hybrid BMW i8, který byl předmětem testování, a nedlouho poté tento automobil nabourala. Při této nehodě utrpěli vážná zranění jak policista, tak i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš.

To kdo skutečně toto vozidlo řídil, a zda-li vůbec měl pan Vladimír Kruliš oprávnění sedět a nechat se vozit se ve služením vozidle, nyní prověřuje Generální inspekce bezpečnostních vozů. Policejní prezident Tomáš Tuhý nám k tomu dále řekl, že pokud by v rámci Dnů policie přišel otec s malým dítětem, které by se do toho auta chtělo posadit a na výstavišti s ním policisté mimo službu udělali okruh, tak jim žádný postih nehrozí.

Podle ověřeného zdroje se tímto lidským přístupem vedení policie ČR snaží zlepšit veřejné mínění. Dokonce byl nedávno Tomáši Tuhému přednesen návrh, aby heslo „pomáhat a chránit“, které policie běžně používá, bylo ještě doplněno o „dělat radost“. Tento návrh zatím ještě nebyl schválen, ale pevně doufáme, že tak bude učiněno v co nejkratším možném termínu.

Schválením výše uvedeného návrhu se samozřejmě otevřou netušené možnosti. Policisté již nebude jen v pozici vymahače pokut, nebo hlídače, který ostražitě bdí nad dodržování zákona, ale také budou moct na vyžádání potěšit kohokoliv, kdo je o to požádá.

To, jaký názor na tuto úpravu má samotný policejní prezident Tomáš Tuhý ovšem na přímý dotaz odmítl komentovat. Potutelný úsměv pana Tuhého byl ovšem velmi výmluvný.

Všechny články publikované na tomto serveru mají reálný základ, nicméně jejich obsah se skládá ze smyšlených nebo překroucených informací.