DSSS se chtěla zúčastnit veselice Romů

V obci Duchcov nedaleko Teplic se uskutečnily ve stejný den dvě akce. To by nebylo nic divného, kdyby to nebyly akce dvou stran, které se navzájem velice nesnáší, a to DSSS a Romský mítink.

DSSS pořádalo akci jako demonstraci proti romské šikaně a násilí, jehož se dopustili romští obyvatelé na mladém duchcovském páru. Dalo by se čekat, že Romové budou demonstrovat proti pravicovému extrémismu, ale nebylo tomu tak. Jejich mítink vyvolala tatáž násilnická akce Romů a měli v plánu demonstrovat proti zevšeobecňování viny na všechny Romy. Dalo by se říci, že obě skupiny mohli demonstraci spojit.

Nicméně plán Romů se příliš nezdařil a místo demonstrace se akce zvrhla v divadelní představení, kabaret a bujaré veselice. Oproti tomu demonstrace DSSS se udála v poklidném, až v příliš neprotestním duchu. Vše mohlo skončit bez sebemenším problémů, ale bohužel hluk z veselice přilákal účastníky nedaleké demonstrace DSSS. Těm se mítink Romů líbil daleko více, než-li jejich poklidná a nudná demonstrace. Z blízkého zdroje máme potvrzeno, že se většina demonstrantů DSSS chtěla přidat k veselici a v podstatě tak usmířit oba rozhádané tábory.

Podle slov organizátorů demonstrace DSSZ se tedy s písněmi na rtech od Daniela Landy vydali k mítinku Romů. Bohužel to policejní těžkooděnci špatně interpretovali jako pokus o útok, a demonstranty (v té době již spíše bavící se občany) rozehnala. Musíme tak doufat, že k usmíření těchto dvou znesvářených skupin dojde jinde a jindy.

Všechny články publikované na tomto serveru mají reálný základ, nicméně jejich obsah se skládá ze smyšlených nebo překroucených informací.