ČSSD zvažuje rovnoměrnou dělbu rodinných povinností

Sociální demokraté pokračují v přípravě volebních témat. Kromě jiného předložili návrhy na zlepšení rodinného života, mezi kterými je například povinné střídání matky a otce na rodičovské dovolené. Dále by měly školky povinně přijímat všechny děti nad tři roky věku a fungovat musí všechny pracovní dny v týdnu alespoň od 07:00 hod do 18:00 hod., tak aby rodiče byli schopni absolvovat osmidenní pracovní dobu, zákonem stanovenou přestávku na oběd a cestu do a z práce.

Jedná se pouze o první balíček připravovaných návrhů, který má za cíl především připravit veřejnost na následné a mnohem razantnější změny. Podle důvěryhodného zdroje přímo z centra ČSSD se již připravuje návrh, který bude kromě střídání na rodičovské dovolené také upravovat, který z parterů bude mít povinnost porodit potomka. Toto opatření má zajistit rovnoměrné rozložení rodinných povinností mezi oba partnery.

Jedna z autorek tohoto návrhu je Michaela Marksová-Tominová (sociálnědemokratická stínová mluvčí pro lidská práva a rodinu), se nám pokusila vše vysvětlila na názorném příkladu:

Muž, profesionální fotbalista který vydělává 50 tisíc měsíčně žíje společně se svojí družkou, která pracuje jako modelka s příjmem 12 tisíc měsíčně a rodičovský příspěvek bude činit 8 tisíc. Když pak první polovinu mateřské dovolené bude sloužit ONA, tak rodinný příjem bude činit 58 tisíc (50 + 8), a když pak druhou polovinu bude sloužit ON, rodinna si přijde na celých 20 tisíc (8 + 12). Navíc to bude mít tu výhodu, že se postupně vystřídají všechny modelky a ne jen ty, které jsou již známé a okoukané. A stejně tak tomu bude například i v národním fotbalovém týmu, kde budou postupně někteří hráči odcházet na mateřskou dovolenou a proto si tak budou moci zahrát i ostatní fotbalisti.

Česká Strana Sociálně Demokratická má ve svých řadách ještě spoustu podobně inteligentních a kreativních členů, kteří na světlo přivedou mnoho zajímavých návrhů a nápadů na zlepšení života běžného občana.

Všechny články publikované na tomto serveru mají reálný základ, nicméně jejich obsah se skládá ze smyšlených nebo překroucených informací.